Temel Bilgiler

Temel Bilgiler

1. Güncelleme: Oyuna her ayın ilk perşembesi 18:00 - 02:00 (Perşembe-Cuma gecesi) güncelleme gelir. Bu güncelleme ile tüm sunucularda yaptıklarınız zorunlu olarak sıfırlanır. Öğrendiklerinizin sıfırlanması sunuculara bağlıdır.

2. Wipe: Yaptıklarınızın silinmesi demektir. Kendi içinde 2'ye ayrılır. BP Wipe ve MAP Wipe olararak. BP Wipe Öğrendiklerinizin silinmesidir. Her BP Wipe Map wipeiçerir. Map Wipe Yaptıklarınızın silinmesidir.

3. Sunucu: Rust kendi sunucuları ve özel sunucular olmak üzere binlerce sunucu içerir. Bu sunucular kendi içinde 3'e ayrılır. Resmi sunucular, Topluluk sunucuları ve modlu sunucular. Resmi Sunucular, Rustın kendi sunucuları ve özel marka sunucular olmak üzere 2'ye ayrılır. Kendi sunucular EU Facepunch gibi sunucular, özel markalar Rustafied gibi sunucular. Topluluk sunucuları, oyuncular tarafından açılan sunuculardır. Modlu sunucularda aynı şekilde oyuncular tarafından açılır. Topluluk sunucuları, tanınmış sunucular haricinde tamamen uzak durmanız gereken sunuculardır.

4. Haritalar: Barren - FPS'e odaklanan çimsiz, düz map olarak geçen harita türüdür. Procedural - Oyunun orijinal haritasıdır. Hapis - Procedural haritanın, özel olarak düzenlenmiş ve pek çok değişikliğe uğraştılmış halidir. Craggyİsland - Hapis benzeridir.